בניית אתרים - אל תעשה זאת בעצמך!

 

נכון שאם תקיד כעת במנוע החיפוש גוגל את הצירוף "בניית אתרים" תחשף מייד לכל מיני סלוגנים (ססמאות פרסומיות) המבטיחות לך בניית אתרים חינם! בניית אתרים באופן עצמאי... קנה רק את הפורמט ותבנה כבר אתר לבד באופן עצמאי. מזל שרופאי שינויים לא מציעים לך לקנות ערכה של מכשירים דנטליים ולטפל לבד בבעיות שיניים וחניכיים באמצעות חוברת הדרכה כמובן!מזל שמכונאי רכב לא מוכרים לכם ערכת כלי עבודה לרכב כדי שתוכלו להחליף לבד קרבורטור (נניח שאני יודעת מה זה קרבורטור). מזל שלנו שכל אנשי השירות הללו ועוד אנשי שירות מקצועיים, רבים וטובים, לא באמת נותנים לכם לעשות לבד את מלאכתם אלא הם מציעים לכם את שירותיהם המקצועיים.

 

גם כאשר מדובר על בניית אתרים, איןן שום סיבה בעולם שתאלצו לוותר על השירות המקצועי. אתם לא מבינים דבר בתחום של בניית אתרים בדיוק כפי שאתם לא מבינים ברפואת שיניים או בטיפול במכוניות. הסיבה היא פשוטה: לכל אדם יש מקצוע אותו הוא בחר ללמוד אם באופן רשמי ואם באופן לא רשמי. לכל אדם יש תחומי עניין, כישורים ייחודיים ותחום התמחות בו הוא צבר ידע וניסיון עם חלוף השנים לכן כאשר אדם זקוקים לפתרון בתחום הזה אתם פוניו אליו. זו המהות של בעל מקצוע. כאשר מדובר על בניית אתרים, ללא יוצאמן הכלל,גם כאן חשוב לפנות אל המומחים בענף בניית אתרים. בניית אתרים הוא תחום התמחות והוא אפילו תחום התמחות שלאפשוט להשתלבבו. כל חברי הצוות של בניית אתרים, החל מהמתכנתהראשי, דרך המעצב הגרפי ועד למפיק התכנים, כולם למדו במוסדות גבוהים ומוכרים או לפחות עברו קורסים להכשרה מקצועית בתחום העיסוק שלהם במסגרת בניית אתרים.

 

כאשר מדובר על בניית אתרים, יש כאן הרבה יותר מאשר יציקת תכניםלתוך פורמט סטנדרטי הרבה יותר. בניית אתרים בצורה אופטימלית כך שיהיה קל ונוח למשתמשים לתפעל את האתר, בניית אתרים כך שניתן יהיה להוסיף בו שינויים מבנים ועיצוביים במשך השנים, בנית אתרים כך שהם יזכו לניקוד גבוה במנועי החיפוש אשר מחליטים כיצד לנקד אתריי אינטרנט וזה מה שחורץ גורלות ברשת (זה מה שיקבע אם גולשים יופנו לאתר שלכם או לאתרי המתחרים) ועוד. אם כל הנושאים שצויינו כאן או לפחות חלק מהם נשמעים לכם לא הגיונים או ממש ג'יבריש - זה בכלל אינדקציה לכך שאין לכם שמץ של מושג לגבי בניית אתרים כמו שצריך ולכן - גם הסכום האטרקטיבי אותו מציעים לכם תמורת רכישת פורמט של אתר הוא יקר כי זה יעלה לכם ביוקר.

 

כאשר אתם שאינו מבין דבר או חצי דבר בתחום של בניית אתרים לוקח על עצמו פרויקט של בניית אתרים באופן עצמאי יש שני תרחישים עיקריים ושניהם מסוכנים: תרחיש אחד הוא שכל הפרויקט של בניית אתרים יפול בשל קשיים טכנים ובעיות בקבלת החלטות ולא יהיה לחברה אתר מה שיקנה יתרון עצום לחברות המתחרותשלכם. תרחיש שני של בניית אתרים באופן עצמאי וחובבני הוא שהאתר יעלה לרשת האינטרנט - יראה קטסטרופלי, לא יצליח למשוך גולשים לא באמצעות מנוע החיפוש ובוודאי שלא בזכות הנראות שלו ובקיצור - אתר מסוג זה נועד לכישלון.