אחסון אתרים - אחסן בחינם שלם ביוקר

 

מאמר זה אינו מיועד לשכנע אתכם לאחסן את האתרים שלכם בחברת אחסון אתרים זו או אחרת. ממש לא. לא יצויין כאן ולו שם אחד של חברה מקומית או חברה בינלאומית לאחסון אתרים ואף לא יוזכר שם של חברה במרומז. מאמר זה כן בא לתת לכם, כמנהלי אתרים חדשים או כאחראים על אתרים הנמצאים בשלבי תכנון ובניה, את הכלים בכדי לקבל החלטה נכונה לגבי אחסון אתרים בעתיד הקרוב. חשוב להבין מה זה אומר אחסון אתרים, מה ההשפעות של אחסון אתרים על תפקוד האתר ברשת, על השירות שהוא מעניק לגולשים, על השקט (או העדר השקט) עבורכם מרגע שהוא עולה לאוויר מבחינת בעיות טכניות וכו'.

 

אחסון אתרים - מדובר על תקשורת ועל תוכנה ותמיד יש בעיות לכן חייבים להיות מגובים תמידית:

אנשים אשר אינם באים מתחום המחשבים לא יודעים ואולי אף לא רוצים לדעת כמה בעיות יש בניהול תקשורת שרתים. יש המון. על בסיס יומי. לכן, דווקא חברות אשר אינן מתחום המחשבים, אשר מעלות אתרים בית, חשוב שהן ידאגו לפתרונות אחסון אתרים בחברות מקצועיות אשר יכולות להבטיח: את החומרה ברמה הגבוהה ביותר ואתהתמיכה הטכנית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. ישנן חברות אחסון אתרים אשר הן אמנם אינן זולות לאחסון אבל הן מעניקות תמיכה הכוללת זיהוי בעיות רשת וטיפול מיידי. חברות אשר אינן מחזיקות צוות טכני מומחה חייבות להיות מגובות בצורה זו אחרת, אם חלילה תהיה תקלה והם אפילו לא ידעו על קיומה, הם בוודאי לא יוכלו לטפל או לקרוא לעזרה.


אחסון אתרים - אתר נועד במטרה לגדול ולצמוח - כל מודל שמגביל אתכם הוא מודל בעייתי:

ישנן חברות המציעות לכם פתרונות אחסון אתרים במחירים סמליים ואף במחירי מציאה! אין שום דבר שהוא במחיר מציאה. אל תחשבו על זה בכלל. חברות המציאות אחסון אתרים תמורת גרושים יעניקו לכם שירות גרוע אשר עלול עוד לפגוע בכם בסופו של דבר. כלומר, אם חברות גובות סכומים מאוד זעומים עבור אחסון אתרים  והרי אחסון אתרים הוא אחסון על גבי שרתים (שהם חומרה יקרה) אז מן הסתם אתם לא תקבלו בסיס איכותי לאחסון האתר ובעיקר - אתם תוגבלו בנפח האתר כך שתאלצו לוותר על תכנים ישנים או שתוגבלו בהעלאת תכנים חדשים והרי בדיוק בשל כך בניתם אתר מלחתחילה! זהו מודל בעייתי וחשוב מאוד להמנע ממנו גם אם מציעים לכם אחסון בחינם לשנה.


אחסון אתרים - אחסון תמורת פרסום הוא מודל הגיוני אבל יחד עם זאת, זהו מודל הטומן בחובו סכנות שחשוב להכיר:

ישנן חברות אחסון אתרים מקומיות או בינלאומיות אשר מציעות לבעלי אתרים אחסון אתרים בחינם אין כסף בתמורה לפרסום באתר. היתרון כאן הוא שבמקרה הזה מדובר על חברות רציניות המעניקות תשתיות איכותיות וכן הן מעמידות לרשותכם תמיכה טכנית אופטימלית החסרונות הם: שאתם מפסידים שטח פרסום שאולי הייתם יכולים להרוויח עליו יותר לו פניתם למפרסמים ישירות והחסרון השני הוא שאין לכם שליטה על תוכן המודעות של גוגל אד סנס וגוגל יכול להעלות פרסומת של המתחרים שלכם בתוך האתר שלכם ולא תוכלו לעשות דבר בנדון.