שיווק באינטרנט

 

מאמר זה בנושא שיווק באינטרנט מיועד עבור מנהלי שיווק, אנשי פרסום ואנשי תקשורת (דוברים, מנהלי יחסי ציבור, יועצי תקשורת פוליטיים ועוד). שיווק באינטרנט הוא הכלי החזק ביותר שלכם בעידן הנוכחי ולא רק שמדובר על שיווק באינטרנט ככלי אפקטיבי בעל תוצאות מידיות - מדובר על כלי שיווקית בעלויות נמוכות ביותר ביחס למדיות השיווקיות המתחרות ולכן - כדאי שתנצלו מאמר זה, בין היתר, בכדי ללמוד עד כמה שניתן על התחום של שיווק באינטרנט בימינו.

 

שיווק באינטרנט - שיווק לקהלים מפולחים:

שיווק באינטרנט הוא הדרך היחידה לשווק לקהלים מסויימים והדרך החזקה לשווק לרוב קהלי היעד. קהלים כגון ילדים ונוער, אשר אינם קוראים עיתונים ואינם מאזינים לרדיו או קהלי יעד כגון חיילים אשר בוודאי אינם צופים בטלויזיה ו/או אינם קוראים מגזינים מקצועיים או עיתונות יומית - הם עד היום היו קהל שלא ניתן היה כמעט לחדור אליו. לא בכדי, בעבר קהלי היעד הללו נחשבו ללא אטרקטיביים עבור המפרסמים כי הם לא היו כוח קניה. כיום, כל ילד מסתובב עם כרטיס אשראיומזומן. גם חיילים קונים ברוך השם! מדובר על קהל צעיר אשר צורך המון מוצרים ומותגים ולכן יש צורך להגיע אליו אבל ללא שיווק באינטרנט - אין ערוצי פרסום ישירים וממוקדים או שיש אבל הם מאוד יקרים ולכן שיווק באינטרנט הוא הדרך היעילה להגיע לקהל הצעיר, בצורה מהירה ואפקטיבית - בעלויות נמוכות יחסית.


שיווק באינטרנט - שיווק סמוי:

שיווק באינטרנט יכול להעשות בשני הערוצים האפקטיביים בו זמנית - ניתן לנצל את הפלטפורמה האינטרנטית לשיווק סמוי של מוצרים, באמצעות כתיבה שיווקית בבלוגים, פורומים, רשתות חברתיות ואפילו באמצעות טקבקים. שיווק סמוי הוא דרך יעילה להגיע לקהלים אשר אינם מגיבים לפרסומות. צריך להעביר מסרים בצורה יותר מעומעמת / יותר עדינה / פחות מכירתית אגרסיבית ויותר מרמזת. האינטרנט ובעיקר המדיות החברתיות באינטנר הן תשתית מצויינת וכמובן שקיים הערוץ של שיווק גלוי.


שיווק באינטרנט - שיווק בשיטות חדשות וחדשניות:

שיווק באינטרנט מאפשר לכם ליישם שיטות חדשות ושיטות חדשניות ואף ניסיוניות חדשות לבקרים. כאשר מדובר על שיווק באמצעי התקשורת הקונבנציונאליים - העלויות עצומות ולכן חייבים לעבוד על פי מודלים שהוכיחו עצמם בעבר. אם אתם רוצים לנסות אסטרטגיה חדש, לנסות להעביר מסרים חדשים או קו עיצובי חדש ואתם לא בטוחים איך זה יעבוד עם קהל היעד - שיווק באינטרנט כמעבדה הוא הפתרון הטוב ביותר. האינטרנט היא מדיה זולה ואף חינמית במקרים רבים אך היא בעיקר מדיה דינאמית כך שניתן לבחון תגובות ותוצאות בזמן אמת מה שלא מתאפשר עם מדיות שונות (איי אפשר להחליף דוגמנית על שלט חוצות מהיום לעוד יומיים ומסר אינטרנט אפשר להחליף מעכשיו לעכשיו!).


שיווק באינטרנט - שיווק בעלויות נמוכות ואף בעלויות אפסיות!

שיווק באינטרנט אינו עולה כמו המדיות המתחרות מאחר והאינטרנט הוא פשוט חלומו הרטוב של כל מנהל שיווק (האמת שיש לכך סיבות מורכבות אחרות) אבל פרט לכך שפרסום באינטרנט הוא אינו יקר, יש מדיות בהן ניתן לשווק בחינם! בלוגים ברשתות חברתיות, תכנים בפורומים וכיו". אתם יכולים להפיץ מסרים שיווקיים בעלות אפסית!